Tonsils and Adenoids – Where is the Best Place to Correct the Tonsils?

Tonsils to zestaw gruczołów znajdujących się w tylnej części gardła. Lekarz może je usunąć lub mogą być usunięte wraz z migdałkami, które znajdują się nad i w tylnej części nosa. Jeśli migdałki są zbyt duże, lekarz może usunąć migdałki. Jest to znane jako adenoidektomia.

Tonsillektomia

Jeśli migdałki powodują problemy z nawracającymi infekcjami gardła, można je usunąć chirurgicznie. Należy jednak wziąć pod uwagę ryzyko związane z tym zabiegiem. Zabieg nie jest pozbawiony ryzyka, ponieważ może spowodować poważne powikłania, takie jak problemy z oddychaniem i śmierć. Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego, które będzie miało Twoje dziecko nieprzytomne przez większość procedury. Ponadto, okres rekonwalescencji będzie dłuższy niż w przypadku usunięcia migdałków. Po zabiegu dziecko będzie odczuwało ból w gardle przez około 10 do 14 dni. Utrudnia to przełykanie, dlatego należy zadbać o dostarczanie dziecku dużej ilości płynów.

Tonsillektomia to zabieg chirurgiczny, który jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle od 15 do 20 minut. Chirurg używa małego skalpela, aby odciąć migdałki. W niektórych przypadkach, chirurg może również usunąć migdałki. Okres rekonwalescencji po tonsillektomii wynosi zwykle od 10 do 14 dni, ale należy spodziewać się pewnych dziwnych objawów podczas odzyskiwania. Procedura może złagodzić ból spowodowany przez zainfekowane migdałki, ale nie wyleczy ich.

Adenoidektomia

Powiększony migdałek może zatkać przewód eustachijny, powodując częste infekcje ucha i płyn w uchu środkowym. Jeśli problem ten utrzymuje się przez dłuższy czas, może być zalecana adenoidektomia. W niektórych przypadkach powiększenie migdałków może prowadzić do stanu zwanego bezdechem sennym, który również może wymagać adenoidektomii. Stan ten może również prowadzić do gromadzenia się płynu w uchu środkowym, a nawet powodować utratę słuchu.

Zabieg adenoidektomii może być przeprowadzony w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych. Zabieg obejmuje zwykle niewielkie nacięcie i kauteryzację. W trakcie znieczulenia ogólnego dziecku podawane są leki przeciwbólowe.

Elektrokauteryzacja usuwa migdałki

Elektrokauteryzacja jest stosowana w różnych procedurach w celu usunięcia migdałków z migdałków. Może być wykonywana przy użyciu pojedynczego urządzenia ssącego lub jako część całej adenoidektomii. Prąd elektryczny jest dostarczany z kauteryzacji ssącej do opuszki migdałka, upłynniając tkankę. Procedura ta jest również znana jako kiretaż.

Elektrokauteryzacja to technika, w której prąd stały lub zmienny jest przepuszczany przez elektrodę drucianą. Drut ten jest podgrzewany i przykładany do żywej tkanki w celu wywołania hemostazy i różnego stopnia zniszczenia tkanki. Elektrochirurgia jest najczęściej stosowana w pediatrii do tonsillektomii. Procedura trwa zwykle od dwóch do trzech godzin, a pacjent jest utrzymywany w stanie czuwania podczas procedury, aby monitorować krwawienie. Po zabiegu pacjenci są zazwyczaj wypisywani ze szpitala.

Leczenie powiększonych migdałków

Leczenie powiększonych migdałków jest niezbędne, aby uniknąć nawrotów schorzenia. Stan ten powoduje obrzęk migdałków i migdałków i może powodować różne objawy. Podczas gdy zapalenie migdałków jest stanem nagłym, powiększone migdałki są objawem innego stanu, takiego jak przewlekła infekcja wirusowa lub bakteryjna. Na szczęście istnieje kilka możliwości leczenia powiększonych migdałków.

Leczenie powiększonych migdałków rozpoczyna się od postawienia dokładnej diagnozy. Badanie przedmiotowe wykluczy inne przyczyny powiększonych migdałków, takie jak migdałki. Lekarz przyjrzy się również lokalizacji i kształtowi migdałków. Odbywa się to za pomocą endoskopu, długiej, elastycznej rurki ze światłem i kamerą przymocowaną do jednego końca, która jest wprowadzana przez nos. Lekarz może również użyć rentgena, aby potwierdzić obecność powiększonych migdałków. Badania krwi zostaną również wykonane, aby wykluczyć wszelkie infekcje. Ponadto, testy skórne i krwi mogą określić wszelkie alergie, w tym na powietrze, żywność i alergeny środowiskowe.

Powikłania zapalenia migdałków

Powikłania zapalenia migdałków mogą obejmować zapalenie migdałków i tworzenie się ropnia. W wyniku tych stanów będziesz mieć ból gardła i możesz mieć problemy z przełykaniem, mówieniem i oddychaniem. Oprócz tych objawów, możesz również doświadczyć nieświeżego oddechu i nadmiernego ślinienia się. Infekcja może również prowadzić do zapalenia ucha środkowego, nieżytu nosa lub zapalenia zatok.

Zakażenie migdałków jest spowodowane przez wirusa lub bakterie. Wirus ten jest bardziej powszechny u dzieci niż u dorosłych. Podczas gdy większość przypadków ustępuje samoistnie, u dzieci i młodych dorosłych mogą pojawić się powiększone migdałki nawet bez infekcji. Objawy zwykle ustępują w ciągu 7-10 dni przy odpowiedniej pielęgnacji.

Podobne tematy