Czy usuwanie włosów laserem diodowym jest trwałe? Odpowiedź specjalisty

Zanim zdecydujesz się na zabieg, musisz być świadomy możliwych skutków ubocznych. Należą do nich: długotrwałe opóźnienie wzrostu, przebarwienia skóry i pęcherze. Nie powinno to jednak stanowić powodu do niepokoju. Twój lekarz przekaże Ci szczegółowe instrukcje, które zapewnią Ci udany zabieg.

Efekty uboczne

Laserowe usuwanie włosów jest obecnie najpopularniejszym zabiegiem estetycznym, ale wiąże się z efektami ubocznymi. Chociaż badania wykazały, że zabiegi z użyciem lasera diodowego są skuteczne w przypadku wszystkich typów skóry, kwestia skutków ubocznych nadal pozostaje otwarta. Nowe badanie ma na celu zbadanie możliwych skutków zabiegów z użyciem lasera diodowego u pacjentów o różnej przynależności etnicznej. W badaniu zostanie również ocenione, w jaki sposób efekty uboczne wpływają na skuteczność leczenia – część ta pochodzi od redaktora portalu mojaekipa.pl.

Chociaż skutki uboczne depilacji laserowej są zazwyczaj łagodne i tymczasowe, zdarzają się. Osoba może doświadczyć tymczasowego zaczerwienienia lub obrzęku po zabiegu. Jeśli skutki uboczne są poważne, należy skontaktować się z dostawcą usług w celu dalszego leczenia.

Długotrwałe opóźnienie wzrostu

Po serii zabiegów, mieszki włosowe nie będą już produkować wystarczającej ilości nowych włosów, aby zapobiec wzrostowi. Początkowe przerzedzenie z czasem zaniknie, a włosy będą odrastać w normalnym tempie. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zaplanowanych sesji, ponieważ wzrost włosów może nastąpić nawet po zaprzestaniu leczenia laserowego. W przypadku opuszczenia jednej sesji, należy jak najszybciej zarezerwować kolejną.

Lasery diodowe o dużej mocy mogą obecnie zapewnić długotrwałe i tańsze leczenie. W przeciwieństwie do laserów Nd:YAG, lasery diodowe można dostosować do emitowania określonej długości fali i czasu trwania impulsu. Można je również kontrolować elektronicznie, co pozwala technikowi zmieniać czas trwania i częstotliwość impulsów w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Przebarwienia skóry

Depilacja laserem diodowym jest popularną procedurą estetyczną. Jego zalety obejmują ochronę skóry i zmniejszenie dyskomfortu. Jest skuteczny dla jasnych i średnich odcieni skóry, ale może być również stosowany u osób o ciemniejszej skórze. Istnieje kilka skutków ubocznych, których należy być świadomym.

U niektórych osób mogą wystąpić przebarwienia po depilacji laserowej. Ryzyko jest zwiększone w przypadku osób o ciemniejszej skórze. Dzieje się tak, ponieważ lasery polegają na melaninie, aby dostarczyć energię cieplną do skóry. Z tego powodu najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się zabiegowi.

Pęcherze

Chociaż rzadko zdarza się, aby pacjenci doświadczyli krwawienia po depilacji laserem diodowym, mogą oni doświadczyć małego czerwonego guzka lub pęcherzyka w leczonym obszarze. Jest to normalne i zniknie w ciągu dnia lub dwóch. Ważne jest, aby porozmawiać z dostawcą, jeśli obawiasz się reakcji skóry na zabieg.

Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej należy przeprowadzić szczegółowy wywiad kliniczny, aby wykluczyć wszelkie leżące u podstaw choroby lub leki. Ponadto może być konieczna kompleksowa ocena hormonalna w celu ustalenia pierwotnej przyczyny hirsutyzmu. Procedura usuwania włosów powinna być również dostosowana do typu skóry pacjenta i rodzaju włosów, co pozwoli określić rodzaj lasera, który jest dla nich najlepszy. Pacjenci mogą być również poinstruowani o konieczności stosowania filtrów przeciwsłonecznych na 4 do 6 tygodni przed zabiegiem. Lasery aleksandrytowe

Lasery aleksandrytowe do trwałego usuwania włosów zostały wykorzystane do trwałego usunięcia włosów z obszarów twarzy. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga przestojów w pracy. Zabiegi są skuteczne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Pacjenci mogą doświadczyć pewnych skutków ubocznych, takich jak krótkotrwałe zaczerwienienie. Na szczęście efekty te są niewielkie i zwykle ustępują w ciągu jednego do dwóch dni.

Jednym z kluczowych czynników do rozważenia przy podejmowaniu decyzji pomiędzy dwoma rodzajami laserów jest to, jak długo trzeba czekać na rezultaty. Długoterminowe badania wykazały, że lasery aleksandrytowe mogą zapewnić zadowalające wyniki. Redukcja wzrostu włosów może być zauważalna natychmiast po pierwszym zabiegu, a redukcja zwiększa się z każdym kolejnym zabiegiem.

LightSheer

Trwałą redukcję włosów można osiągnąć dzięki depilacji laserowej LightSheer. Ten laser jest zatwierdzony przez FDA i może zmniejszyć włosy o 85% lub więcej. Działa on poprzez tymczasowe wyłączenie mieszków włosowych, zapobiegając ich odrastaniu. Trwała redukcja będzie wymagała wielu zabiegów.

Laser LightSheer emituje światło w bliskiej podczerwieni, które przenika do mieszka włosowego i uszkadza znajdujący się w nim pigment. Laser jest włączony tylko na ułamek sekundy podczas każdego impulsu, co jest wystarczająco długie, aby zniszczyć mieszek włosowy. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i jest dostępny zarówno dla włosów na twarzy, jak i na ciele.

Eneka PRO

Depilacja laserem diodowym to złoty standard trwałej redukcji włosów. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg dla wszystkich typów skóry i włosów. Lasery diodowe wykorzystują selektywną absorpcję światła w celu wycelowania w mieszek włosowy. Energia lasera zamienia się w energię cieplną w mieszku włosowym. Ciepło lasera uszkadza DNA w mieszku włosowym, zmniejszając jego zdolność do odrastania. Dodatkowo, specjalna technologia chłodzenia pomaga zapobiegać odrastaniu włosów po zabiegu.

W porównaniu do laserów IPL, lasery diodowe mogą wytwarzać miliony impulsów bez konieczności regularnej wymiany. W przeciwieństwie do nich, IPL wymaga częstej wymiany końcówki i lampy błyskowej, co zwiększa koszty. Rozmiar i moc plamki lasera będzie również odgrywać rolę w wyborze odpowiedniego lasera diodowego maszyny do usuwania włosów. Mniejsza plamka będzie wymagała mniejszej liczby strzałów, natomiast większa plamka będzie wymagała większej liczby strzałów.

Podobne tematy