Korzyści z drenażu limfatycznego twarzy

Istnieje kilka korzyści płynących z drenażu limfatycznego twarzy. Zabieg ten nie wiąże się z żadnymi przestojami dla Twojej skóry, ale prawdopodobnie będziesz odczuwać zmęczenie. Wynika to z faktu, że zabieg jest ciężki dla Twojego organizmu. W związku z tym, po zabiegu możesz czuć się nieco zmęczona, zwłaszcza jeśli planujesz wykonywać forsowne czynności przez resztę dnia. To uczucie jest szczególnie powszechne po drenażu limfatycznym całego ciała, ale może być również odczuwane po drenażu limfatycznym twarzy.

Korzyści płynące z drenażu limfatycznego twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy przynosi wiele korzyści, od zmniejszenia rumieńców na twarzy po poprawę wyglądu cery. Pomaga on również w oczyszczaniu blokad systemowych i sprzyja regeneracji komórek. Może być wykonywany rano lub wieczorem, aby zmniejszyć napięcie skóry. Masaż limfatyczny twarzy jest również korzystny dla osób, które mają obrzęk limfatyczny, czyli stan zapalny układu limfatycznego.

Układ limfatyczny jest istotną częścią układu odpornościowego. Pomaga eliminować odpady i toksyny z organizmu poprzez odprowadzanie płynu z setek węzłów chłonnych i zwracanie go do krwiobiegu. Jeśli układ limfatyczny jest zatkany lub zablokowany, może to skutkować trądzikiem, opuchlizną i suchą, matową skórą. Drenaż limfatyczny twarzy może poprawić ogólny stan zdrowia układu limfatycznego i pomóc wyeliminować objawy trądziku i opuchlizny. Może być wykonywany w domu lub przez licencjonowanego specjalistę.

Zabieg jest zazwyczaj wykonywany przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Praktyk będzie rozciągać skórę w kierunku przepływu limfy, aby stymulować krążenie limfatyczne. W celu pobudzenia krążenia limfatycznego można stosować uderzenia, głaskanie i naciskanie.

Technika

Drenaż limfatyczny twarzy to praktyczna technika, która pomaga układowi limfatycznemu organizmu oczyścić się poprzez odprowadzanie nadmiaru płynów, odpadów metabolicznych i toksyn. Często określa się ją mianem niechirurgicznego liftingu twarzy, ale dowody naukowe stojące za tą procedurą są niejednoznaczne. Drenaż limfatyczny pomaga organizmowi transportować i wchłaniać limfę, co może zmniejszyć opuchliznę, poprawić strukturę skóry i zapobiec powstawaniu oznak starzenia, takich jak zmarszczki.

Korzyści płynące z drenażu limfatycznego twarzy są nieograniczone. Dzięki niemu budzisz się ze świeżą, promienną cerą, zmniejszasz opuchliznę na twarzy i poprawia się przepływ krwi. Technika ta pomaga również lepiej spać, ponieważ rozładowuje napięcie pod powierzchnią skóry. Rutyna drenażu limfatycznego twarzy może być wykonana przy użyciu olejowych środków czyszczących, suchej szczotki z naturalnego włókna i łagodzącego toniku. Jednak nie wszystkie techniki drenażu limfatycznego twarzy są odpowiednie dla każdego, więc przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu leczenia skonsultuj się z dermatologiem.

Limfatyczny masaż twarzy powinien rozpocząć się od lekkiego ucisku w okolicach linii szczęki, a następnie przesuwać się w górę. Następnie przejdź do podbródka i ust, a zakończ masując czoło.

Czas rekonwalescencji

Drenaż limfatyczny twarzy to popularny zabieg kosmetyczny, który zmniejsza widoczną opuchliznę i obrzęk. Zabieg ten jest również stosowany w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Chociaż korzyści estetyczne tej procedury są nadal nieznane, badanie z 2015 r. wykazało związek między upośledzoną funkcją limfatyczną a obwisłą skórą. Odkrycie to może mieć implikacje dla zabiegów zapobiegających starzeniu się.

Po poddaniu się drenażowi limfatycznemu twarzy, będziesz musiał odpocząć przez dzień lub dwa. Masaż limfatyczny może pomóc Twojemu organizmowi w szybszej regeneracji. Masaż należy wykonywać przynajmniej co drugi dzień lub raz w tygodniu. Należy również unikać ćwiczeń o wysokiej intensywności przez 48 godzin.

Po zabiegach chirurgii kosmetycznej twarzy drenaż limfatyczny jest doskonałym sposobem na zmniejszenie obrzęku i zasinienia. Zabiegi te mogą powodować nadmierne zasinienia i przebarwienia, ale masaż limfatyczny może pomóc zmniejszyć obrzęk, usunąć odpady chirurgiczne, zwiększyć krążenie i przesunąć znieczulenie z organizmu.

Efekty uboczne

Drenaż limfatyczny twarzy to rodzaj masażu, który wykorzystuje bardziej miękkie, pompujące ruchy, aby pomóc organizmowi naturalnie wyeliminować płyny i toksyny. Zabieg może pomóc w zmniejszeniu oznak trądziku, plam, tłustej skóry i blizn. Ponadto, zabieg może poprawić tonację i karnację skóry.

Drenaż limfatyczny twarzy jest zwykle wykonywany przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Certyfikowany praktyk będzie stosował na twarzy techniki stukania, głaskania, pocierania i naciskania. Można również zastosować głębokie oddychanie, aby wspomóc lepsze krążenie układu limfatycznego. Możesz również wykonać uproszczoną wersję tej techniki w domu. Zacznij od umieszczenia dłoni na brzuchu, a następnie wciśnij brzuch w dłonie. Powtórz ten proces pięć razy.

Masaż może pomóc Twojemu układowi limfatycznemu oczyścić blokady i zwiększyć przepływ krwi. Może to pomóc w walce z chorobami takimi jak infekcje zatok i alergie. Dodatkowo, może poprawić poziom energii i zmniejszyć ciemne kręgi. Niektórzy pacjenci odczuwają również zawroty głowy i zmęczenie po zabiegu.

Podobne tematy