Jak często należy wykonywać zabieg laserowego usuwania włosów?

Częstotliwość wizyt na depilację laserową różni się w zależności od leczonego obszaru. Przeciętny pacjent ma od sześciu do dziewięciu zabiegów w ciągu sześciu do 10 tygodni. Po każdym zabiegu pacjent musi odczekać kilka tygodni, aby móc czerpać korzyści z trwałej redukcji włosów. Jednak większość pacjentów nie musi powtarzać zabiegów.

Rozłożenie terminów depilacji laserowej

Kiedy rozważasz depilację laserową, najlepszym sposobem na zapewnienie sobie najlepszych wyników jest rozłożenie terminów. Rodzaj skóry, wiek i inne czynniki mogą mieć wpływ na liczbę wymaganych sesji. Chociaż można mieć tyle zabiegów, ile chcesz, należy odczekać co najmniej sześć tygodni między każdą sesją. Pozwoli to włosom wejść w fazę anagenu. Oznacza to, że przy każdej wizycie będziesz mieć mniej włosów do usunięcia.

Laserowe usuwanie włosów jest najlepsze dla osób, które mają włosy łatwo odróżniające się od skóry. Działa poprzez ukierunkowanie na korzenie włosów w fazie wzrostu anagenu i nie ma wpływu na włosy w fazie wzrostu katagenu lub telogenu. Zazwyczaj od 10 do 15% włosów znajduje się w fazie wzrostu Anagen w danym momencie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy rozłożyć wizyty równomiernie w ciągu roku.

Sesja laserowego usuwania włosów powinna trwać od dziesięciu minut do godziny. Procedura spowoduje pewne zaczerwienienie lub podrażnienie obszaru, ale powinno to ustąpić w ciągu kilku godzin.

Unikanie innych metod usuwania włosów przed zabiegiem laserowym

Unikanie innych metod usuwania włosów przed zabiegiem laserowym może pomóc zmniejszyć ryzyko związane z procedurą. Na przykład, pacjenci muszą unikać golenia i woskowania przed zabiegiem. Ponadto, pacjenci powinni unikać wszelkich podstawowych warunków medycznych, które mogą sprawić, że procedura nie będzie bezpieczna, takich jak ciąża lub wirus opryszczki pospolitej. Przed zabiegiem należy przeprowadzić kompleksowy wywiad medyczny. Pacjenci powinni również ujawnić wszelkie wcześniejsze zabiegi lub problemy skórne, które mogą wpłynąć na wyniki leczenia laserowego. W celu wykonania depilacji laserowej należy skonsultować się z certyfikowanym dermatologiem.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce przed zabiegiem laserowym. Może ona wpłynąć na leczenie, dlatego należy regularnie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym i unikać opalania przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Pomoże to również uniknąć pęcherzyków. Na koniec unikaj elektrolizy lub skubania, ponieważ mogą one uszkodzić skórę i zakłócić pracę mieszków włosowych. Należy unikać tych zabiegów przez cztery tygodnie przed zabiegiem laserowym. Osoby powinny również unikać leków rozrzedzających krew i kremów wybielających skórę przed depilacją laserową.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zabiegi usuwania włosów powinny być wykonywane na czystej skórze. Pacjenci powinni wziąć prysznic dzień przed zabiegiem, aby usunąć wszelkie produkty do makijażu lub skóry, które mogłyby ją podrażnić. Osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew, antybiotyki i leki miejscowe powinny skonsultować się z lekarzem w sprawie zalecanego czasu zaprzestania przyjmowania tych leków. Osoby powinny również unikać stosowania dezodorantu na 24 godziny przed zabiegiem. Przed zabiegiem należy również użyć delikatnego środka czyszczącego, aby uniknąć uszkodzenia skóry.

Czas trwania zabiegów depilacji laserowej

Chociaż depilacja laserowa jest skuteczna w eliminowaniu niechcianych włosów, wymaga kilku zabiegów, aby usunąć wszystkie włosy w pożądanym obszarze. Zabiegi te są zazwyczaj bezbolesne, ale niektórzy klienci czują niepokój przed sesjami. Z tego powodu zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych na 30 minut przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu. Po zakończeniu zabiegu pacjenci zazwyczaj mogą od razu wrócić do pracy. Może jednak wystąpić pewne zaczerwienienie w leczonym obszarze przez jeden do dwóch dni. Po tym czasie, wyniki staną się widoczne w ciągu dwóch do czterech tygodni.

Pełny kurs depilacji laserowej może spowodować 80% redukcję wzrostu włosów. Leczony obszar będzie wyglądał gładko i będzie jedwabisty w dotyku. Zazwyczaj kobiety wymagają 6 zabiegów laserowych, a mężczyźni 8 zabiegów. Pełny kurs leczenia może trwać od sześciu do dziewięciu miesięcy. Następnie, w zależności od cyklu włosów, co trzy do 12 miesięcy zalecane są zabiegi uzupełniające. Te zabiegi uzupełniające pomogą utrzymać efekty depilacji laserowej i zachować gładką i jedwabistą skórę.

Ból związany z depilacją laserową

Ból podczas depilacji laserowej może być łagodny lub silny, w zależności od leczonego obszaru ciała. Krem znieczulający jest zwykle nakładany na obszar przed zabiegiem, ale nie zawsze jest to konieczne. Jeśli masz wrażliwą skórę, przed zabiegiem powinieneś zażyć dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Można również zastosować lód na tym obszarze.

Jeśli jesteś wrażliwa na ból, możesz chcieć uniknąć zabiegu tuż przed lub po miesiączce. Kofeina, środek pobudzający, sprawi, że będziesz bardziej wrażliwa na ból. Jeśli planujesz pić alkohol po depilacji laserowej, najlepiej, aby ktoś odwiózł Cię do domu. Zabieg nie powinien też trwać dłużej niż godzinę.

Zabieg może być bolesny i może wymagać wielu sesji. Jednak ten rodzaj leczenia może dać trwałe rezultaty. Najlepsze rezultaty osiąga się po ośmiu do dwunastu sesjach. Zabieg nie jest całkowicie wygodny, ale jest o wiele bardziej komfortowy niż woskowanie czy golenie. Możesz nawet użyć muzyki, aby pomóc Ci się zrelaksować.

Podobne tematy