Co robić, gdy powiększonemu Tonsilowi towarzyszy gorączka?

Jeśli doświadczasz gorączki i powiększonego migdałka, ważne jest, aby zobaczyć swojego lekarza. Na szczęście istnieje kilka różnych opcji leczenia. Jedną z nich jest przyjmowanie antybiotyków lub leków przeciwhistaminowych. Kolejną opcją jest wezwanie lekarza.

Przyjmowanie antybiotyków w przypadku zapalenia migdałków, któremu towarzyszy gorączka

Jeśli masz gorączkę i zapalenie migdałków, powinieneś rozważyć przyjęcie antybiotyków w celu leczenia infekcji. Antybiotyki są zwykle przyjmowane doustnie przez 10 dni. Jeśli Ty lub Twoje dziecko jesteście uczuleni na penicylinę, lekarz może przepisać alternatywny antybiotyk. Należy jednak upewnić się, że ukończyłeś pełny kurs antybiotyków. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować rozprzestrzenienie się infekcji i wywołać gorączkę reumatyczną oraz ciężkie zapalenie nerek.

Podczas gdy dostępne bez recepty środki przeciwbólowe mogą złagodzić ból gardła, nie są one skuteczne w leczeniu zapalenia migdałków. Antybiotyki mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia gorączki reumatycznej i choroby nerek. Jednak leki te są skuteczne tylko w walce z bakteriami, nie zwalczają wirusów.

Zapalenie migdałków jest bakteryjną infekcją migdałków. Charakteryzuje się gorączką, bólem gardła i białymi plamami lub powłoką na migdałkach. Zapalenie migdałków może również powodować obrzęk i ból przy przełykaniu. Dzieci są bardziej narażone na zapalenie migdałków i jest to częsta choroba dziecięca.

Jeśli dziecko ma gorączkę i zapalenie migdałków, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli dziecko ma infekcję bakteryjną, ważne jest, aby zakończyć kurs antybiotyków. W przeciwnym razie bakterie mogą przetrwać i ponownie zainfekować Twoje dziecko. Ważne jest również, aby utrzymać dziecko nawodnione, aby uniknąć odwodnienia, które może nasilić inne objawy zapalenia migdałków.

Zapalenie migdałków zwykle ustępuje samoistnie w ciągu 3 do 4 dni, ale jeśli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia bardziej kompleksowej oceny. Leczenie zapalenia migdałków może obejmować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe i ciepłe płyny. Jeśli jednak objawy są ciężkie i utrzymują się przez ponad dwa tygodnie, może być konieczny zabieg chirurgiczny.

Antybiotyki mogą obniżyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji bakteryjnej i mogą zapobiec poważnym powikłaniom u dzieci. Możesz jednak spróbować domowych sposobów na leczenie bólu gardła bez antybiotyków. Pastylki mogą złagodzić ból gardła, a miód może łagodzić kaszel u dorosłych i dzieci. Można również przyjmować leki bez recepty, aby obniżyć gorączkę.

Aby zdiagnozować infekcję migdałków, lekarz sprawdzi objawy i historię choroby Twojego dziecka. Może również zbadać gardło i szyję Twojego dziecka pod kątem zaczerwienienia, białych plam i obrzęku węzłów chłonnych. Kuracja antybiotykowa jest wymagana tylko wtedy, gdy lekarz stwierdzi, że migdałki są zakażone bakteriami paciorkowca grupy A.

Choć zapalenie migdałków zwykle ustępuje samoistnie bez żadnych powikłań, może czasem prowadzić do innych infekcji. W ciężkich przypadkach, infekcja może rozprzestrzenić się i wpłynąć na pobliskie tkanki, powodując infekcję klatki piersiowej, zatok lub ucha. Nieleczona infekcja migdałków może prowadzić do anginy, która jest bakteryjnym zakażeniem migdałków. Stan ten może wystąpić po zapaleniu migdałków lub nawet bez niego.

Oprócz gorączki, jeśli doszło do zakażenia migdałków, należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia kamieni migdałkowych. Są to twarde, zwapniałe kawałki bakterii. Mogą one być bolesne, a także powodować czerwoną wysypkę. Dzieci są bardziej narażone na kamienie migdałkowe niż dorośli. Ciężkie przypadki mogą prowadzić do powstania ropnia okołomigdałkowego. Ten rodzaj infekcji może prowadzić do silnego bólu, trudności w przełykaniu i trudności w oddychaniu. Twój lekarz może zalecić kurs antybiotyków.

Przyjmowanie leków przeciwhistaminowych na anginę, której towarzyszy gorączka

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć anginę i masz gorączkę, być może nadszedł czas, aby zobaczyć się z lekarzem. Lekarz może pomóc Ci zdecydować, czy powinieneś brać leki przeciwhistaminowe, czy nie. Lekarz może zbadać gardło na obecność bakterii paciorkowca za pomocą wymazów, można również wykonać test w biurze, aby sprawdzić, czy nie ma przeciwciał na bakterie paciorkowca. Antybiotyki podaje się tylko wtedy, gdy objawy zostały potwierdzone badaniami.

Jeśli gorączka jest niższa niż 102 stopnie Fahrenheita, możesz wziąć ibuprofen lub acetaminofen. Jeśli jednak gorączka jest wyższa, lekarz może przepisać inny antybiotyk, np. erytromycynę. Powinieneś również pić dużo zimnych płynów, aby utrzymać się w stanie nawodnienia. Unikaj również spożywania pokarmów stałych, dopóki gorączka nie spadnie. Jest to spowodowane tym, że spuchnięte migdałki utrudniają Ci przełykanie stałych pokarmów.

Jeśli masz anginę, lekarz najprawdopodobniej przepisze Ci antybiotyki. Większość lekarzy zastosuje amoksycylinę lub penicylinę. Jednak niektóre osoby mogą być uczulone na te antybiotyki i mogą przyjąć inny lek. Leki przeciwhistaminowe są skuteczne w leczeniu anginy, ale należy je przyjmować dokładnie zgodnie z zaleceniami. Jeśli nie odczuwa się ulgi w ciągu kilku dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Gorączka może być również oznaką anginy. Stan ten jest wywoływany przez bakterię zwaną paciorkowcem grupy A. Niektóre osoby, które mają anginę, mogą w ogóle nie mieć żadnych objawów, ale są bardzo zakaźne. Mogą być rozprzestrzeniane przez ślinę i płyny w ich nosie. Po gorączce zwykle pojawia się czerwony, spuchnięty migdałek i ropa.

Opcje leczenia anginy obejmują dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, pastylki na gardło i leki przeciwhistaminowe. Można również spróbować zmiany stylu życia, aby złagodzić zgagę i kapanie z nosa.

Leki przeciwhistaminowe mogą również pomóc w opanowaniu objawów kataru siennego. Leki przeciwhistaminowe działają poprzez blokowanie działania histaminy, która jest uwalniana przez organizm po zetknięciu się z alergenem. Leki przeciwhistaminowe są dostępne w postaci leków doustnych, sprayów do nosa i kropli do oczu. Krople do oczu zapewniają miejscową ulgę, natomiast połączenie leku przeciwhistaminowego i donosowego kortykosteroidu może zmniejszyć gorączkę i swędzenie.

Leki przeciwhistaminowe mogą być również przyjmowane w celu zmniejszenia obrzęku migdałków. Garnirowanie ciepłą wodą z solą może również pomóc w zmniejszeniu obrzęku. Jeśli anginie towarzyszy gorączka, można rozważyć przyjęcie antybiotyków.

Szybki test na anginę jest dostępny w większości gabinetów lekarskich i może wskazać, czy masz zakażenie anginą, czy nie. Jeśli test wykaże, że masz anginę, otrzymasz antybiotyki, które należy przyjmować zgodnie z zaleceniami. Należy pamiętać, aby wziąć cały kurs leku.

Możesz również skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że masz anginę. Lekarz zada Ci pytania dotyczące objawów i przeprowadzi badanie przedmiotowe. Może również wykonać posiew z gardła, aby określić, czy obecne są bakterie anginy.

Wezwanie lekarza w przypadku zapalenia migdałków, któremu towarzyszy gorączka

Chociaż przeziębienia i grypa są normalną częścią życia, zapalenie migdałków, któremu towarzyszy gorączka, jest znakiem ostrzegawczym, że możesz być w poważnym niebezpieczeństwie. Chociaż choroba jest zazwyczaj samoograniczająca się i ustępuje w ciągu tygodnia lub dwóch, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustępują. Wynika to z faktu, że na migdałkach mogą pojawić się ropnie, które nie reagują na drenaż i mogą wymagać operacji.

Zakażenie migdałków może być spowodowane przez kilka różnych rodzajów bakterii, w tym przez bakterie paciorkowca grupy A. Lekarz może użyć wymazu z gardła, aby zbadać bakterie i określić dokładną przyczynę. Jeśli masz gorączkę, lekarz może zalecić antybiotyki, aby zwalczyć bakterie, które mogą powodować zakażenie.

Zapalenie migdałków może być spowodowane zakażeniem bakteryjnym lub wirusowym. Chociaż większość przypadków jest spowodowana przez wirus, choroba może również prowadzić do powikłań, takich jak kieszeń z ropą pomiędzy migdałkami a ścianą gardła, stan znany jako quinsy.

Jeśli masz zapalenie migdałków, któremu towarzyszy obrzęk węzłów chłonnych, ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Migdałki są częścią Twojego układu odpornościowego i filtrują zarazki i bakterie. Gdy ulegną zakażeniu, stają się czerwone, spuchnięte i mogą pojawić się na nich białe plamy. Objawy zapalenia migdałków mogą obejmować gorączkę, ból gardła i trudności w przełykaniu.

Lekarz może zlecić wykonanie szybkiego testu na anginę. Test ten można wykonać w większości gabinetów lekarskich i może on potwierdzić, czy masz anginę czy nie. Jeśli lekarz stwierdzi zakażenie paciorkowcem, przepisze Ci antybiotyki. Upewnij się, że bierzesz pełny kurs przepisanego leczenia.

Gorączka jest kolejną wskazówką, że należy zgłosić się do lekarza. Gorączka może wskazywać na poważną infekcję. Nie ma specyficznego leczenia zapalenia migdałków, ale ważne jest, aby odpoczywać i pić dużo płynów, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie. Oprócz przyjmowania paracetamolu, należy również przyjmować zimne płyny, aby ukoić gardło. Jeśli ból utrzymuje się po podaniu antybiotyków, można również wziąć acetaminofen lub ibuprofen, aby złagodzić ból. W większości przypadków zapalenie migdałków z gorączką ustępuje w ciągu dwóch lub trzech dni.

Podobne tematy