Jak szybko otrzymać receptę?

Potrzebujesz pilnie uzyskać receptę na niezbędne Ci leki? Nie musisz już czekać godzinami w kolejce do lekarza tylko po to, aby wystawił on ten dokument. Rozwiązaniem jest bowiem e-recepta online – usługa, dzięki której w kilka chwil uzyskasz receptę na przyjmowane przez Ciebie leki bez wychodzenia z domu.

Co to jest e-recepta online?

E-recepta online to usługa, która pozwala w prosty sposób skonsultować się z lekarzem i uzyskać receptę na potrzebne leki za pomocą internetu, w ramach tak zwanej telekonsultacji. Skierowana jest ona między innymi do pacjentów przewlekle chorych, którzy stale powinni przyjmować konkretne specyfiki, a którym kończy się dotychczas posiadany zapas lekarstw. Bez wychodzenia z domu mogą oni uzyskać kolejną receptę i wykupić ją nawet tego samego dnia – dzięki czemu nie muszą oni przerywać leczenia.

E-recepta, czy też recepta elektroniczna, to dokument tak samo ważny, jak tradycyjna recepta pisemna wystawiana przez lekarza. Osoba, która uzyska taką receptę może zatem udać się do dowolnej apteki w celu jej całościowej lub częściowej realizacji. E-recepta online może zostać wystawiona nawet na bardzo dużą odległość – nawet, jeśli dystans dzielący lekarza i pacjenta wynosi kilkaset kilometrów, chory uzyska dane niezbędne do odebrania leków w ciągu kilku-kilkunastu minut.

Jakie zalety ma recepta elektroniczna?

Recepta elektroniczna, a co za tym idzie, także e-recepta online to rozwiązanie, które ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim, redukuje kolejki w stacjonarnych przychodniach lekarskich. Lekarze interniści są mniej obciążeni, mogą zatem w ciągu dnia przyjąć więcej pacjentów wymagających porady medycznej. Osoby zaś, których jedynym celem było uzyskanie recepty na konkretny lek nie są narażone na bezpośredni kontakt z ludźmi chorymi, który mógłby doprowadzić do pogorszenia ich stanu zdrowia.

Recepta elektroniczna dostępna jest z każdego miejsca i o każdej porze. Zamiast papierowego bloczku mowa bowiem o kodzie otrzymanym za pomocą SMS-a, lub wiadomości email zawierającej specjalny załącznik. Takiej recepty nie da się zatem zniszczyć, czy też zamoczyć, bardzo trudno ją też zgubić. W razie czego jest ona zaś zawsze dostępna dzięki Internetowemu Kontu Pacjenta.

Zobacz też, jak otrzymać receptę online od lekarza!

Wreszcie, e-recepta online podobnie jak tradycyjna, zawsze wystawiana jest po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Chory może zatem opisać lekarzowi ewentualne dodatkowe objawy,  ten zaś może wystawić także skierowanie na niezbędne badania. Znacznie przyspieszy to proces diagnostyki i pozwoli szybciej zneutralizować ewentualne objawy dodatkowe choroby.

Najszybszy sposób na uzyskanie recepty.Wszystko to sprawia, że e-recepta online jest obecnie najszybszym sposobem na uzyskanie recepty. Spotkanie z lekarzem odbywa się w komfortowych warunkach, bo przez internet, z domu pacjenta – i trwa zaledwie krótką chwilę. Wkrótce potem wystawiona zostanie niezbędna choremu recepta. Bez oczekiwania w kolejkach, bez konieczności zmagania się z korkami drogowymi w czasie podróży do lekarza. To wygodne i sprawdzone rozwiązanie, z którego skorzystało już bardzo wiele osób. Koszt telekonsultacji nie jest bowiem wysoki –  i w całości rekompensuje go możliwość błyskawicznego uzyskania pomocy lekarskiej wtedy, gdy jest to potrzebne.Podobne tematy